Школа багатодітної родини

На виконання Комплексної обласної програми з оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2017-2021роки, за ініціативи Департаменту соціального захисту населення ЗОДА, КЗ «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» ЗОР провів інформаційно-просвітницький захід для багатодітних сімей

Захід проходив в живописному куточку, на березі Азовського моря, в м. Бердянськ ДЗОВ «Аіст» з 26 по 30 червня 2017 року. В заході прийняли участь 26 багатодітних сімей.

Головним завданням інформаційно-просвітницького заходу було набуття батьками нового позитивного досвіду взаємодії з дітьми та підвищення свого виховного потенціалу.

Програми секцій були побудовані таким чином, що батьки могли отримати не тільки новий досвід, але і поліпшити психоемоційний стан, оволодіти навичками саморефлексії і самоаналізу.

Під час проведення заходу батьки отримали можливість зустрітися з юристом, лікарем та задати питання, які хвилюють. Протягом всього заходу з учасниками працювали професійні психологи. Батьки збагатили знання щодо особливостей виховання дітей, спілкування з дітьми в різні вікові періоди, подружнього взаєморозуміння.

Під час роботи секцій з батьками освітнього заходу «Школа багатодітної родини» паралельно працювали дитячі психологи. З дітьми проведено ряд психологічних ігор та вправ на знайомство, поліпшення комунікації та встановлення довіри між учасниками групи. Проведено квест-гру «Обирай безпеку», діти здобули знання та певні навички безпечної поведінки та навчились командної взаємодії.

Однією з тем роботи секцій була «Вирішення конфліктів у дитячому колективі», де діти мали змогу програти конфліктну ситуацію та знайти шляхи вирішення. Маленькі учасники заходу здобули знання щодо структури, функцій, процесу та ефективного вирішення конфліктів.

Проведено творчі майстерні з виготовлення прикрас та квітів для матусь, діти проявили власні творчі здібності та поринули у світ креативності.

Майстерні проводились у ігровій формі, що створило вільну та безтурботну атмосферу, у той час діти здобули знання щодо безпечної поведінки та ефективного вирішення конфліктних ситуацій.