Як звернутися до суду з заявою про розірвання шлюбу, які документи потрібно надати разом із позовною заявою?

Для того, щоб звернутися до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу потрібно надати в канцелярію суду, який знаходиться за місцем проживання відповідача наступні документи:

  • Позовну заяву, яка повинна відповідати вимогам ст.ст. 119, 120 Цивільного процесуального кодексу України;
  • Квитанція про сплату судового збору за подання до суду позовної заяви;
  • Копія свідоцтва про укладення шлюбу;
  • Копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • Довідка з місця проживання про склад сім’ї.

Позовна заява подається до канцелярії суду стороною по справі або представником сторони. Повноваження сторони підтверджується документом, який посвідчує її особу, а повноваження представника крім документу, який посвідчує його особу, підтверджуються довіреністю.

Back to top
Яка сума судового збору справляється за подання позовної заяви про розірвання шлюбу?

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

А згідно ч. 2 цієї ж статті, судовий збір за подання позовної заяви про розірвання шлюбу складає 0,4 мінімального розміру заробітної плати. На 2016 рік ця сума становить 551,2 грн. Реквізити для сплати судового збору можна знайти на дошці оголошень відповідного суду або на сайті «Судова влада України».

Back to top
Задати питання
Cancel