01.04.2016 року, директор КЗ «ЗОЦСПД» ЗОР Куратченко І.Є.  та соціальний педагог Гречаник Є.О., прийняли участь у засіданні координаційної ради з питань жінок, захисту материнства та дитинства Запорізької ОДА.

Одним  питань координаційної ради  були обговорення результатів роботи саб-кластеру з питань гендерного насильства у 2015 році.

У всьому світі гендерно-обумовлене насильство має більший вплив на жінок та дівчат, аніж хлопчиків і чоловіків. Жінки залишаються економічно вразливими, вони виключені з процесу прийняття рішень, на них покладена абсолютна більша частина хатних обов’язків.

Термін «гендерне-обумовлене насильство» використовується у якості синоніма до терміну «насильство щодо жінок» та «сексуальне і гендерне обумовлене насильство». Дані поняття визначають гендерний вимір таких діянь, тобто, зв’язок між нерівним статусом жінок у суспільстві та їх вразливістю до насильства.

У 5 областях України впроваджується  проект по кризовому реагуванню на випадки гендерного насильства – мобільні бригади.

Але кризове реагування – це перший крок в подоланні цього негативного явища, жінки та діти потребують захисту та реабілітації, тому у 2016 році в Запорізькій області планується відкриття притулку для тимчасового перебування постраждалих від гендерного насильства.

Для міжвідомчої координації діяльності, взаємодії  та взаємодопомоги створена експертна група, що сприятиме повноцінній взаємодії , взаємодопомозі у діяльності з попередження і подолання гендерно-обумовленого насильства з метою вдосконалення послуг, формування спільного бачення, запровадження та розвитку скоординованих між секторальних та міжвідомчих програм із запобігання та протидії насильству, застосування усіма суб’єктами узгоджених систем пере направлення постраждалих від насильства, а також стандартизації процесу обміну інформацією.