2 грудня 2015 року КЗ «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» ЗОР прийняв участь у заході «На запчастини тільки машини» присвяченому всесвітньому дню боротьби з рабством.

Захід проходив за сприянням Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення ЗОДА, ЗОГО «ОПП «Взаємодія» та Запорізьким національним університетом, за адресою: вул. Гоголя, 118корпус 8.

Інформаційна акція спрямована на широке висвітлення проблеми торгівлі людьми з метою вилучення органів, привернення уваги державних інституцій та населення до проблеми торгівлі людьми. Підвищення обізнаності населення щодо питань торгівлі людьми та безпечної міграції, формування свідомого ставлення до міграційних намірів та мінімізація вірогідності потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Із залученням та допомогою студентів – волонтерів, було проведено перформанс «на запчастини тільки машини», відбулася зустріч автопробігу «На запчастини тільки машини» та розповсюджена промо-продукція. Також, в актовому залі 8 корпусу ЗНУ, було проведено показ та обговорення фільму – розслідування про незаконну торгівлю органами.

Впродовж заходу молодь дізналася:

- про явище незаконної торгівлі органами або тканинами людини; 

- масштаби поширення явища;

- чинне законодавство щодо незаконної торгівлі органами;

- сучасні способи вербування;

- правила безпечної поведінки;

- групи ризику;