02 грудня 2015 року, за участю директора КЗ «ЗОЦСПД» ЗОР Куратченко І.Є., відбулася прес-конференція присвячена попередженню незаконної торгівлі органами або тканинами людини.

Також, в прес-конференції прийняли участь соціальний педагог, психолог КЗ «ЗОЦСПД» ЗОР Заїкіна Н.В., головний спеціаліст ДСЗН ЗОДА Іваненко О.Л., начальник сектору відділу по боротьбі зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП Ворона В.О., завідуючий відділенням транспонтології хірургії центру транспонтології  і хронічного гемодіалізу Русанов І.В.

У світі 50% хірургічних операцій припадає на трансплантацію. Вкрай жорстке законодавство України, перешкоджає  розквіту нелегальної пересадки органів, з іншого боку – надто гальмує розвиток легальної трансплантації. На думку Русанова І.В., сьогодні українські медики здатні робити практично будь які операції з пересадки. Якщо українське законодавство, що стосується питань трансплантології, зможуть привести у відповідність з європейськими законами, то дуже скоро в Україні зникне проблема з пошуком донорів та пересадкою органів. Все інше для цього в нашої країні вже є.